O BAZIE WIEDZY

Wyzwanie, przed którym wszyscy stoimy, to przygotowanie się do starości i tworzenie lepszych warunków życia dla osób, które już teraz są stare. Dobra, aktywna, szczęśliwa starość nie jest odległym zagadnieniem czy utopijną ideą. Starzenie się to część naszego życia, dotyczy nas samych i naszych najbliższych – rodziny, sąsiadów i przyjaciół. Wierzymy, że współpracując, możemy bez względu na wiek, zawód, doświadczenie wymyślać sposoby na to, by starość była lepsza i pogodniejsza, niż bywa w naszych wyobrażeniach.

Nie zamykajmy oczu na tę kwestię, nie uciekajmy od myśli o własnej starości, nie unikajmy spotkań i bliskości ze starszymi ludźmi. Wymyślajmy i testujmy pomysły, które wpłyną na jakość życia osób starszych, ich opiekunów i nas samych.

Przedstawiony wybór problemów i wyzwań powstał na podstawie przeglądu setek stron opracowań ekspertów. Jeśli dostrzegasz jakiś problem, wyzwanie lub sposób myślenia o rozwiązaniach, o którym nie napisaliśmy, być może to właśnie jest luka, która powinna zostać wypełniona! Zgłoś się do naszego konkursu. Dowiedz się jakich pomysłów szukamy. Skonsultuj swój pomysł.