Kontakt – Sieci Wsparcia 3
Alt slider

Kontakt

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

+48 453 547 603  |  +48 453 379 286

Adres email: kontakt@sieciwsparcia3.pl

Chcesz być na bieżąco z informacjami o Generatorze Innowacji. Sieci Wsparcia 3 – zapisz się do newslettera!

Najczęściej zadawane pytania na etapie naboru:


Tak, w projekcie mogą wziąć udział osoby powyżej 60. roku życia. Nie ma górnych ograniczeń wiekowych.

Pomysł musi dotyczyć jednego z czterech obszarów:

  1. projektowanie późnej dorosłości,
  2. społeczne sieci wsparcia,
  3. uspołecznienie instytucji,
  4. wsparcie dla nowych sąsiadów (starszych migrantów i uchodźców).

Aby sprawdzić, czy pomysł jest odpowiedni, należy zapoznać się z wyzwaniami opisanymi w Bazie Wiedzy dostępnej na stronie projektu lub sprawdzić, czy pomysł nie był lub nie jest realizowany w takiej samej formie. Pomysł powinien być innowacyjny, czyli spełniać co najmniej jeden z poniższych warunków:

  • prowadzić do powstania nowych produktów, usług, metod – takich, których jeszcze nikt, nigdy nie stosował w Polsce;
  • ulepszać istniejące rozwiązania – dodawać sensowne, nieoczywiste elementy, dzięki którym rozwiązanie będzie nowatorskie;
  • przenosić na polski grunt rozwiązania, które sprawdziły się w innych krajach i mogą być wdrożone w Polsce

Inspiracji można szukać w innowacjach społecznych opisanych w Bazie Wiedzy dostępnej na stronie inkubatora lub bazie innowacji społecznych. Warto także przejrzeć inne projekty i działania innowacyjne zarówno w Polsce, jak i za granicą.

Nie, wszystkie webinary na etapie naboru odbędą się online za pośrednictwem Internetu. Można w nich uczestniczyć z dowolnego miejsca, korzystając z komputera lub telefonu. Zapisać można się tu: Zapis na webinar – Generator innowacji sieci wsparcia 3.

Pomysł powinien być innowacyjny, czyli spełniać co najmniej jeden z poniższych warunków:

  • prowadzić do powstania nowych produktów, usług, metod – takich, których jeszcze nikt, nigdy nie stosował w Polsce;
  • ulepszać istniejące rozwiązania – dodawać sensowne, nieoczywiste elementy, dzięki którym rozwiązanie będzie nowatorskie;
  • przenosić na polski grunt rozwiązania, które sprawdziły się w innych krajach i mogą być wdrożone w Polsce.

Mając już konkretny pomysł lub jego wstępną wersję można poszukać informacji w Internecie i sprawdź, czy podobne rozwiązania istnieją w Polsce lub są realizowane przez inne organizacje czy inkubatory.

Innowacyjność w projekcie jest oceniana na podstawie trzech wymogów:

  1. Nowość – pomysł nie był wcześniej testowany.
  2. Kreatywność – umiejętność tworzenia nieszablonowych rozwiązań.
  3. Łączenie zasobów – tworzenie nowych układów zasobów w sposób, który umożliwia skuteczną realizację projektu.

Tak, gmina może złożyć wniosek jako instytucja, pod warunkiem, że prowadzi swoją działalność na terenie Polski.

Do 31 października należy wypełnić i wysłać formularz zgłoszeniowy, opisując swój pomysł w możliwie jak najlepszy sposób. Nie oczekujemy, że pomysł będzie finalny. Wręcz przeciwnie – będzie jeszcze czas na rozwój pomysłu, jeśli przejdzie pozytywnie ocenę komisji.

Obecnie poszukujemy osób zgłaszających pomysł lub obserwację, które wypełnią formularz zgłoszeniowy, żeby dołączyć do naszego inkubatora. Można zgłosić się przez stronę internetową projektu, wypełniając dostępny tam formularz w zakładce “Zgłoś się”.

Na początku należy wypełnić formularz zgłoszeniowy, który jest dostępny na stronie projektu. Prosimy także aby pamiętać o załączeniu do formularza podpisanych plików ze zgodami i oświadczeniami!

Uczestniczyć mogą osoby fizyczne, instytucje, firmy, organizacje oraz partnerstwa instytucji działające na terenie Polski. W każdym przypadku zgłoszenia wypełnia jedna osoba w imieniu swoim oraz minimum dwóch, a maksimum trzech osób stanowiących zespół innowacji.

Najważniejsze wymogi formalne obejmują:

  1. złożenie formularza we wskazanym terminie,
  2. zgodę na przetwarzanie danych osobowych,
  3. akceptację założeń projektu,
  4. brak powiązań z inkubatorem
  5. zadeklarowanie spełnienia standardów dostępności określonych w wytycznych funduszy unijnych na lata 2021-2027.

Grupa nieformalna nie musi mieć „patrona”, aby aplikować z pomysłem lub obserwacją do naszego inkubatora. Dwie lub trzy osoby fizyczne mogą przesłać formularz i pracować nad rozwojem innowacji. Na etapie przesyłania formularza zgłoszeniowego nie jest im do tego potrzebny żaden patronat ani afiliacja z organizacją pozarządową, prywatną firmą czy instytucją publiczną.

Nie jest możliwy udział tylko 1 osoby fizycznej. Nasz program kierujemy do 2-3 osób, które mogą być osobami fizycznymi lub reprezentować organizację, instytucję, firmę, także jako pracownicy, pracowniczki.

Tak, osoba prywatna nieprowadząca działalności gospodarczej może założyć konto do formularza zgłoszeniowego. Aby zgłosić swój pomysł trzeba jednak stworzyć zespół złożony z 2-3 osób fizycznych. Zespół może także reprezentować firmę, instytucję organizację, pracować lub współpracować z tymi podmiotami.

Tak. Nagrania będą dostępne poprzez tzw. „slider”. Jest to jasno-fioletowy prostokąt widoczny zaraz po wejściu na stronę główna. Przesuwając informacje strzałkami po jego prawej i lewej stronie można odszukać nagranie oraz zapisać się na kolejne webinaria.

Będą dostępne nagrania z dwóch pierwszych webinarów, tj. „Dobre życie, dłużej” oraz „Zainspiruj się!”. Ostatni webinar „Skonsultuj się z nami” ma charakter indywidualnych konsultacji i nie będzie nagrywany.

Wsparcie, które uzyskacie, pochodzi ze środków publicznych. Wszystkie produkty dokumentujące efekty Waszej pracę nad innowacją będą oznaczane znakiem licencji „Uznanie Autorstwa 4.0” (CC-BY 4.0) i trafią do domeny publicznej. Po zakończeniu wsparcia podpiszemy umowę o przeniesieniu praw autorskich majątkowych i umieścimy produkty na platformie innowacjespoleczne.pl.

W praktyce oznacza to, że zarówno Wy, jak i każda inna osoba lub organizacja będą mogły swobodnie korzystać z produktów opracowanej innowacji, nawet zarobkowo. Licencja CC-BY 4.0 zezwala na dalsze użycie i rozpowszechnianie, ale pod warunkiem uznania autorstwa. Oznacza to, że nadal przysługiwać Wam będą osobiste prawa, jako autorom, autorkom.

Najczęściej blokada wynika z przekroczenia liczby błędnych logowań. Jest to standardowa procedura zabezpieczającą konto i ma charakter tymczasowy. Prosimy o odczekanie kilkunastu minut i zaparzenie kawy lub herbaty, aby z energią wrócić do pracy nad formularzem. Jeśli po tym czasie problem nie ustąpi i nadal nie będzie możliwości zalogowania się, to wówczas prosimy o sygnał.

Na etapie preinkubacji nie udzielamy wsparcia finansowego. Pokrywamy koszty związane z zapewnieniem tutorów/ek, ekspertów/ek pracujących z pomysłodawcami/czyniam nad rozwojem pomysłów.