Kto nas wspiera – Sieci Wsparcia 3
Alt slider

Kto nas wspiera

Poznaj osoby wspierające „Generator Innowacji. Sieci Wsparcia 3” swoją wiedzą i autorytetem

Nina Woderska

Jestem doktorem nauk społecznych w zakresie pedagogiki, badaczką, trenerką edukacji obywatelskiej oraz animatorką działań wolontaryjnych i prosenioralnych. Jestem związana z organizacjami pozarządowymi działającymi na rzecz rozwoju wolontariatu i szerzenia edukacji obywatelskiej (Stowarzyszenie CREO z Poznania). Pracuję również jako wykładowca uczelniany. Mam w swoim dorobku publikacje naukowe i popularnonaukowe. Chętnie dzielę się zdobytą wiedzą i doświadczeniem nie tylko ze studentami, lecz także z młodzieżą, seniorami, pracownikami korporacji czy osadzonymi w zakładach karnych.

Moją pasją zawodową jest tworzenie i realizacja innowacji społecznych. Wierzę, że innowacje społeczne są kluczem, który pomaga otworzyć drzwi i uchylić przysłowiowe okno na świat osobom zagrożonym wykluczeniem​.

W działaniach społecznych najbardziej cenię możliwość realnego wpływu na życie innych ludzi oraz wspieranie ich w rozwoju osobistym i prospołecznym. Wierzę, że poprzez edukację i wolontaryjną aktywność można budować bardziej świadome i zaangażowane społeczeństwo.

Nie mogłabym żyć bez inspirujących wyzwań zawodowych, które motywują mnie do ciągłego rozwoju i poszukiwania nowych dróg rozwiązywania problemów społecznych (choć wolę mówić o wyzwaniach społecznych). Prywatnie jestem szczęśliwą mamą i wielbicielką mopsów. Cenię sobie zachowanie równowagi między życiem zawodowym a prywatnym.

Mirella Panek-Owsiańska

Jestem ekspertką z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu CSR/ESG, zarządzania różnorodnością i komunikacji społecznej. Przez wiele lat byłam prezeską Forum Odpowiedzialnego Biznesu, byłam też rzeczniczką prasową Amnesty International w Polsce. Jestem współautorką projektu Startupy Pozytywnego Wpływu, członkinią Rady Centrum Nauki Kopernik, fundacji Szkoła Liderów i fundacji NESsT, jedną z założycielek fundacji Kosmos dla Dziewczynek.

Jako konsultantka i trenerka pracuję w wielu projektach związanych z fundraisingiem, innowacjami społecznymi i wpływem społecznym. Jestem Inicjatorką projektów dla kobiet, mentorką, blogerką, jurorką konkursów poświęconych komunikacji i społecznej odpowiedzialności biznesu, wykładowczynią akademicką.

Moja zawodowa pasja to wspieranie firm i organizacji społecznych w zarządzaniu, przygotowaniu strategii ESG, fundraisingu, komunikacji i zarządzania różnorodnością. W działaniach społecznych najbardziej cenię współpracę cross-sektorową.

Nie mogłabym żyć bez ludzi i czytania. Uwielbiam networking i łączenie ze sobą inicjatyw i ludzi, którzy powinni się poznać.

W życiu prywatnym lubię głaskać mojego kota, cenię sobie spotkania z przyjaciółkami, rozmowy i dyskusje z moim mężem i córką oraz nasze wspólne podróże.

Igor Lisin

Socjolog, trener, menedżer projektów. Wiceprezes Fundacja Ukraina. Posiadam 15 letnie doświadczenie w realizacji, zarządzaniu i rozliczaniu projektów lokalnych i międzynarodowych. Jako socjolog prowadziłem i koordynowałem badania z zakresu szeroko rozumianej migracji oraz na temat społecznego i obywatelskiego zaangażowania młodzieży w Polsce.

Jestem zaangażowany w budowanie koalicji organizacji migranckich oraz współpracy międzysektorowej na rzecz tworzenia strategii i polityk integracyjnych. Jestem członkiem rady doradczej NGO Forum “Razem”, zajmującego się koordynacją w Polsce odpowiedzi na kryzys humanitarny wywołany wojną w Ukrainie.

Pasjonuję się i rozwijam outdoor education (edukacja poprzez doświadczenie), prowadząc liczne szkolenia w terenie dla młodzieży oraz dorosłych. W większości zajęć edukacyjnych wykorzystuję interaktywne i ekologiczne metody pracy, wychodząc poza ściany sal szkoleniowych.

Nie mógłbym żyć bez przyrody i ludzi. Uwielbiam podróże, w szczególności te, które są w naturze. Moją największą przygodą była wyprawa na Tajwan oraz rejs na edukacyjnym żaglowcu Pogoria po morzu Śródziemnym.

Monika Podgórska

Jestem pedagogiem, coachem, trenerem, wykładowcą akademickim, doradcą zawodowym, z wieloletnim doświadczeniem w pracy z dorosłymi, szczególnie w pracy w obszarze zdrowia psychicznego oraz pomocy społecznej. Od 2013 roku jestem prezeską Stowarzyszenia YAVA w Częstochowie, które staram się wspólnie z zespołem mocno rozwijać. W ramach tych działań prowadzimy Środowiskowy Dom Samopomocy w Częstochowie oraz Zakład Aktywności Zawodowej YAVA. Własna działalność szkoleniowa pozwala mi na doskonalenie się jako trener i szkoleniowiec. Jestem współautorką dwóch innowacji/narzędzi oraz publikacji, których zadaniem jest wspieranie osób m.in. z niepełnosprawnościami.

Moja pasja zawodowa to pomaganie innym w odkrywaniu ich potencjału. Z pasją angażuję się w tworzenie programów wsparcia dla osób zmagających się z różnymi trudnościami emocjonalnymi i psychicznymi, pomagam wydobywać z ludzi to, co piękne i ukryte. Moja praca to towarzyszenie ludziom „w ich podróży” do zmiany, realizacji celów czy znalezienia rozwiązania w oparciu o ich zasoby.

W działaniach społecznych najbardziej cenię empatię i współpracę. Uważam, że prawdziwa zmiana społeczna jest możliwa tylko wtedy, gdy wspólnie dążymy do lepszego zrozumienia potrzeb innych, „wejście w buty drugiego człowieka” pokazuje, z jakimi trudnościami zmaga się ta osoba.

Nie mogłabym żyć bez pasji do nauki i rozwoju osobistego. Ciągłe poszerzanie horyzontów oraz chęć odkrywania nowych idei napędzają mnie do działania oraz wzbogacają mój warsztat pracy.

W życiu prywatnym stawiam na równowagę między pracą a odpoczynkiem, chociaż nie zawsze się to udaje. Cenię sobie czas spędzany z bliskimi oraz chwile na samorefleksję i relaks.

W czasie wolnym najczęściej czytam książki, szczególnie z zakresu psychologii, ale też thrillery psychologiczne. Uwielbiam morze, a spacer po plaży jest najlepszym odpoczynkiem.

Moją największą przygodą były działania związane z harcerstwem, prowadzenie drużyny zuchowej, biwaki, obozy. Zebrane w tym okresie doświadczenia procentują do dziś.

Ania Żórawska

Jestem ekspertką z zakresu dostępności i zarządzania różnorodnością. Jestem prezeską Fundacji Kultury bez Barier, członkinią Rady Dostępności przy Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej. Jestem absolwentką Programu Liderskiego Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, a w tym roku stypendystką z zakresu upowszechniania kultury Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Jako trenerka/tutorka albo mentorka pracuję w różnych projektach związanych z dostępnością, różnorodnością oraz innowacjami społecznymi. Stworzyłam innowację społeczną Tu Możesz, bazę wiedzy dla osób słabosłyszących i ich bliskich.

Jestem Inicjatorką Sieci Liderów i Liderek Dostępności oraz facylitatorką dla lokalnych i regionalnych sieci dostępności.

Prowadzę również wywiady UsłyszAni/UsłyszAne i wzmacniam głos osób słabosłyszących. Jestem też podcasterką. Tworzę podcast AŻ Dostępność, w którym promuję Ludzi Dostępności i ich pracę.

Moja zawodowa pasja to wzmacnianie zespołów i osób zarządzających dostępnością w różnych organizacjach, instytucjach i firmach, łączenie (sieciowanie) i wskazywanie potencjału.

W działaniach społecznych najbardziej cenię Osoby, którym ZALEŻY i to, że RAZEM możemy wpływać na zmianę na lepsze naszego otoczenia.

Nie mogłabym żyć bez ludzi, muzyki i tańca. To moje wzmocnienie, energia i sposób radzenia sobie z trudnościami i wyzwaniami. Ale też nie mogłabym żyć bez nowych wyzwań, w rutynie i w miejscu. Kocham różnorodność w codzienności.

W życiu prywatnym spędzam czas z najbliższymi, po prostu w domu, a jak się uda to i w podróży. Dużo też spaceruję, często z moim ukochanym psiakiem. Na spacerach słucham podcastów i audiobooków.

Paulina Gajownik

Jestem menadżerką projektów, entuzjastką urbanistyki i miłośniczką miast. Od ponad 20 lat związana jestem z NGO, gdzie realizowałam projekty edukacyjne, szkoleniowe adresowane do dzieci i młodzieży, ale także projekty międzypokoleniowe włączające i aktywizujące seniorów.

Byłam przez wiele lat członkinią organizacji harcerskiej, gdzie pełniłam funkcje wychowawcze i zarządcze. Obecnie jestem Prezeską Fundacji „Razem do Szpiku” a zawodowo jestem związana z Unią Metropolii Polskich im. Pawła Adamowicza, gdzie odpowiadam m.in. za komunikację i działania polsko-ukraińskie, w tym projekt Polskie Miasta Ukrainie – Tajwański Fundusz Grantowy.

Moją pasją zawodową jest wprowadzanie zmian i pozytywnych przekształceń w organizacjach a także budowanie strategii oraz rozwijanie możliwości tych organizacji w obszarze finansowym, zarządczym i merytorycznym.
W działaniach społecznych najbardziej cenię takie, które mają realny, dobry wpływ na funkcjonowanie społeczeństwa.
Nie mogłabym żyć bez aktywności, czyli bez działania no i bez muzyki.
W czasie wolnym najczęściej jeżdżę na rowerze, oglądam polskie filmy z lat 60. i podróżuję.

Lucyna Kicińska

Jestem absolwentką Instytutu Profilaktyki Społecznej i Resocjalizacji Uniwersytetu Warszawskiego, specjalność wychowanie resocjalizujące, posiadam uprawnienia pedagogiczne. Ukończyłam pierwszy poziom Studium Terapii Narracyjnej, zorganizowany przez Centre for Narrative Practice - Manchester UK oraz Studium Dialogu Motywującego. Umiejętności trenerskie zdobyłam w Szkole Trenerów w Ośrodku Szkoleniowym Fundacji MARATON, gdzie ukończyłam roczny kurs „Prowadzenie warsztatów i treningów w oparciu o proces grupowy”. Jestem certyfikowaną suicydolożką PTS. Otrzymałam wyróżnienie w kategorii Liderzy nagrody im. Janusza Korczaka.

Jestem członkinią Prezydium Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Suicydologicznego oraz Zespołu Roboczego ds. Prewencji Samobójstw i Depresji przy Radzie ds. Zdrowia Publicznego Ministerstwa Zdrowia. Na co dzień pracuję jako przewodnicząca zespołu pomocy psychologiczno-pedagogicznej w XLI LO im. J. Lelewela w Warszawie, a także ekspertka Biura ds. Zapobiegania Zachowaniom Samobójczym w Instytucie Psychiatrii i Neurologii. Stworzyłam i przez 11 lat koordynowałam działanie Telefonu Zaufania dla Dzieci i Młodzieży 116 111 oraz Telefonu dla Rodziców i Nauczycieli w sprawie Bezpieczeństwa Dzieci 800 100 100. Aktualnie odpowiadam za strefę pomocy serwisu Życie Warte Jest Rozmowy - www.zwjr.pl Współpracuję z uczelniami wyższymi, szkołami, ośrodkami badawczymi oraz wydawnictwami.

Moja pasja zawodowa to przywracanie nadziei, wspieranie kompetencji i sprawienie, że ludzie uświadamiają sobie, że niemożliwe jest jedynie polizanie własnego łokcia :) Ponad wszystko uwielbiam rozmowy.

W działaniach społecznych najbardziej cenię nieograniczony wpływ i wartość dodaną, która wzmacnia również mnie. Jestem wdzięczna za wszystkich wspaniałych ludzi, których nie poznałabym bez działań społecznych.

W życiu prywatnym jestem bardzo zabawną osobą :)

W czasie wolnym najczęściej śpię, a kiedy się wyśpię, to spędzam czas z bliskimi, nurkuję na wstrzymanym oddechu, czytam kryminały Jeffery'ego Deaver’a i myślę o własnej książce.

Moja największa przygoda właśnie trwa.